rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Tagi: Katyń 1940 | ludobójstwo | oficerowie Wojska Polskiego | perfidna gra | proces | profanacja | rehabilitacja


Putin z Miedwiediewem proponują, aby Polacy zagrali w nową odmianę rosyjskiej ruletki, którą określili wzniosłym słowem..."rehabilitacja" ! Pozornie wygląda to na gest dobrej woli, gdyż władcy Kremla zapowiedzieli, że w swojej łaskawości są skłonni do rehabilitacji polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.

Niektórzy nasi moskalofile od razu zapiali z zachwytu jak durne koguty i ogłosili nowy sukces w ociepleniu stosunków wewnątrzsłowiańskich. Politycy lewicy zareagowali też ciepło, ale bez zbytniego entuzjazmu, aby nie polepszyć wyników sondażowych piejącym kogutom, natomiast przedstawiciel Rodzin Katyńskich stwierdził spokojnie i rozsądnie :..." Oficerowie Wojska Polskiego zamordowani w Katyniu i innych miejscach kaźni żadnej rehabilitacji nie potrzebują . Potrzebna jest natomiast cała prawda o zbrodni katyńskiej ! "...

Aby dojść do sedna putinowsko-miedwiediowskiej obłudy warto dokładnie zapoznać się z definicją rehabilitacji, bo słowo to posiada dwa znaczenia .

Rehabilitacja w znaczeniu zdrowotnym oznacza ( cytuję za encyklopedią PWN ) : "przystosowanie do czynnego udziału w życiu społeczeństwa osób, które z powodu wad wrodzonych, lub nabytych ,choroby lub urazu są kalekami lub doznały trwałej, bądź przemijającej utraty zdrowia i stały się inwalidami."....

Z uwagi na fakt, że oficerowie polscy zostali w Katyniu bestialsko zamordowani, to ani Putin ani Miedwiediew nie są w stanie dokonać ich rehabilitacji zdrowotnej .

Przejdźmy zatem do definicji rehabilitacji w sensie prawnym ( cytuję za słownikiem języka polskiego PWN) :

..." przywrócenie praw utraconych na mocy wyroku sądowego lub zatarcia skazania; także uniewinnienie skazanej uprzednio osoby wskutek ujawnienia nieprawidłowości w procesie; przywrócenie komuś dobrej opinii, oczyszczenie z niesłusznych zarzutów."

Zbrodnia katyńska była aktem ludobójstwa, a Polaków bestialsko mordowano bez jakiegokolwiek wyroku sądowego, a zatem klika Putina nie ma moralnego prawa do rehabilitacji polegającej na przywróceniu praw utraconych na podstawie wyroku sądowego.

Nie może być mowy również o zatarciu skazania, bo zbrodnie ludobójstwa nie ulegaja przedawnieniu, a oficerowie polscy nie byli zbrodniarzami, LECZ OFIARAMI ZBRODNI.

Zatem czy prezydent Miedwiediew może z kolei wydać dekret o rehabilitacji wymordowanych polskich oficerów na podstawie ujawnienia nieprawidłowości w procesie ?

Ujawnione dokumenty zbrodni wykazują, że przed oddaniem strzałów w tył głowy żadnego procesu nie było, a zatem nie ma podstaw prawnych do rehabilitacji z powodu nieprawidłowosci procesowych .

Czy Duma Rosji może uchwalić rehabilitację polegającą na przywróceniu dobrego imienia oficerom polskim krępowanym przez NKWD sznurem lub drutem kolczastym przed zamordowaniem ?

Byłby to szczyt bezduszności, bo oficerowie polscy pomordowani w Katyniu nigdy tego dobrego imienia nie utracili !

Pozostaje jeszcze prokuratura Rosji, ale czy można oczyścić z zarzutów oficerów polskich, których po zamordowaniu wrzucano bez jakiegokolwiek szacunku do głębokich rowów, a potem buldożery wyrównywały teren i nawet przez długie dziesięciolecia nie wolno było postawić tam krzyży ?

Jedynym zarzutem, na podstawie którego dokonano zbrodni katyńskiej był zarzut posiadania stopnia oficera Wojska Polskiego !

Zatem nawet prokuratura Rosji nie może rehabilitować ofiar Katynia 1940 roku od zarzutu, że byli oficerami Wojska Polskiego !

Gdy przeanalizujemy nieco głębiej ten cały szum medialny, jaki rosyjska i prorosyjska propaganda wytworzyła wokół "gestu rehabilitacji" , to można łatwo dojść do wniosku komu ma służyć ta perfidna gra .

Rosyjska ruletka to gra bardzo niebezpieczna, ale my wcale nie musimy się na nią zgadzać !!!

Prawdziwej rehabilitacji potrzebuje bowiem Rosja, która umorzyła sledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej i nie chce uznać tego mordu za zbrodnię ludobójstwa !

Jeżeli rząd Polski zgodzi się na to, aby nie było procesu zbrodniarzy NKWD i KGB oraz prokuratorów rosyjskich, którzy umorzyli śledztwo w sprawie zbrodni w Katyniu w 1940 roku i uzna pustosłowie Putina i Miedwiediewa o..."rehabilitacji" jako zakończenie sprawy, to będzie to oznaczało profanację pamięci naszych oficerów zamordowanych na nieludzkiej ziemi.

Prezydent RP powinien publicznie powiedzieć Miedwiediewowi, że Polska oczekuje od Rosji uznania zbroni katyńskiej za ludobójstwo i osądzenia nie tylko żyjących jeszcze niktórych wykonawców tej zbrodni, ale również sowieckich i rosyjskich śledczych, prokuratorów, ekspertów oraz sędziów i polityków, którzy przez 70 lat fałszowali historię zbrodni i ochraniali prawdziwych sprawców tej zbrodni ludobójstwa, dokonanej na bezbronnych jeńcach, polskich oficerach !

Rajmund Pollak

2011-02-23 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517491
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Rosyjska profanacja rehabilitacji ., blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała